stat counter
دوشنبه, ۱۰ آذر , ۱۳۹۹ Monday, 30 November , 2020

تیتر خبرها

افزایش ۱۴۳ درصدی قیمت برنج وارداتی ورود سلاح از اسرائیل برای ترور شهید فخری زاده ویروس کرونا همچنان در کمین است ۹۳ درصد جرایم مربوط به سرقت است هشدارهواشناسی نسبت به تشدید بارش باران برخی مناطق اهواز همچنان آب‌گرفتگی دارند تلاش برای یافتن خاص ترین خودنگاره ون‌گوگ چرا با تعطیلی ۲هفته‌ای بانک‌ها موافقت نشد؟ داستان‌های بهزاد فراهانی منتشر شد اتحاد هواداران جانی دپ برای خریدن عطر دپ رضا شیری از ایران مهاجرت کرد/عکس دفترچه‌های بیمه درمانی حذف می‌شوند تفتیش خانه پزشک متهم به قتل مارادونا/تصاویر آتش زدن عکس بایدن خلاف منافع کشور است کرونا در ایران از ۱۰ آبان تا ۱۰ آذر/اینفوگرافیک هازارد داربی مادرید را از دست داد آذر محبی‌تهرانی «رامش»، خواننده قدیمی درگذشت خواسته بانک مرکزی شدنی نیست واردات ۱۰ میلیون دلاری ایران از سوریه اثرگذاری کاهش قیمت مرغ بر بازار گوشت قرمز تذکر اتاق اصناف به فروشگاه‌های زنجیره‌ای و واحدهای صنفی کرکره نیمه باز گزارش باورنکردنی از زایمان لاکچری در تاریخ رُند مادورو شماره تلفنش را به همه گفت! تاکید اون بهبود وضع اقتصادی کشورش علاوه بر نمایندگان، هیات دولت نیز واکسن گرفتند بازار پرندگان فریدونکنار تعطیل شود/آخرین وضعیت آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در مازندران آمار کرونا کرمان ۱۰ آذر؛ ۲۵ فوتی و ۱۱۲ ابتلای جدید آمار کرونا استان فارس ۱۰ آذر؛ ۲۵ فوتی و ۱۲۱۰ ابتلای جدید آمار کرونا کرمانشاه ۱۰ آذر؛ ۹ فوتی و ۱۹۴ ابتلای جدید عکس روز/ کپی برابر اصل اجرای طرحی برای حمایت از ایده‌های زمین شناسی و ژئوتوریسم کیفیت خودروهای سنگین از سواری‌ها جلو زد بررسی اصلاح قانون بازار سرمایه در کمیسیون اقتصادی نوبخت با جذب ۳۰ هزار نیروی انسانی واحدهای بهداشتی موافقت کرد یک امر بی سابقه در تاریخ آمریکا

  • کد خبر : 182385
  • ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱:۰۳
2
دارندگان گروه خونی O با ریسک کمتر!

چرا گروه‌ خونی O در مقابل کرونا مقاوم‌تر است؟

چرا گروه‌ خونی O در مقابل کرونا مقاوم‌تر است؟
میزان شدت بیماری کوویدـ۱۹ در افراد متفاوت است. محققان دریافته‌اند نوع گروه خونی از عوامل دخیل در افزایش ریسک این بیماری است و دارندگان گروه خونی O با ریسک کمتر این بیماری مواجه می‌شوند.
قلم | qalamna.ir :
از روزی که ویروس کرونا پایش به جوامع بشری باز شد، عفونت با این ویروس در افراد مختلف به شکل‌های متفاوتی ظاهر شد، برخی علائم بسیار خفیفی از این بیماری را تجربه کردند و عده‌ای نیز به شکلی حاد با این بیماری دست‌وپنجه نرم کردند.
اگرچه پیشرفت یک بیماری به عوامل زیادی بستگی دارد، در مورد ویروس‌های کرونا این موضوع شامل انواع مختلف پیوندهای فیزیکی و شیمیایی است که بین ویروس و سلول‌های میزبان ایجاد می‌شود. در عفونت قبلی SARS-CoV، محققان دریافتند که گلیکوزیلاسیون O یا اتصال کربوهیدرات‌ها به گروه اکسیژن موجود در پروتئین‌ها، نقشی اساسی در ایجاد بیماری دارد. برای ۲-SARS-CoV، محققان پیش‌بینی می‌کنند که ممکن است اتفاق مشابهی رخ دهد و گلیکوپروتئوم O یکی از اجزای مهم عفونت است.
اگرچه به نظر می‌رسد گیرنده تبدیل‌کننده آنژیوتانسین ۲ انسان (۲ ACE) گیرنده اصلی ویروس در سلول‌های میزبان باشد، ویروس احتمالاً از طریق تشکیل یک گلیکان متوسط، تحت سلطه آمینو اسید ویروس متصل می‌شود. در انسان، ساختار میانی حاصل، مستقل از گروه خونی ممکن است با کربوهیدرات‌های اختصاصی گروه‌های خونی (ABO (H جایگزین شود.
 در یک مطالعه جدید، پیتر آرند از دانشگاه فیلیپس ماربورگ در آلمان نظریه‌ای را درباره چگونگی رخ دادن عفونت ۲-SARS-CoV از طریق اتصال کربوهیدرات به گروه‌های خونی پیشنهاد کرد. مطالعات نشان داده‌اند پس از اتصال ویروس از طریق پروتئین۲ ACE به سلول‌های انسانی طی فرآیند همجوشی ویروس میزبان، آمینو اسید سرین ویروس حیاتی است. با توجه به آنچه از مطالعات قبلی در مورد سرین شناخته شده است، احتمالاً اتصال از طریق گلیکوزیلاسیون O به سلول‌های میزبان رخ می‌دهد. به نظر می‌رسد علائم بیماری بیشتر در بیماران با گروه‌های خونی غیر O رخ می‌دهد که نقش سرین ویروسی ساکاریدهای گروه‌های خونی A، B و AB را در روند گلیکوزیلاسیون هدف قرار می‌دهد. بنابراین سیستم ایمنی ذاتی و ارتباط آن با گروه‌های خونی (ABO (H ممکن است نقشی اساسی در عفونت ۲-SARS-CoV داشته باشد.
در مقابل، تولید آنتی‌بادی غیر ایمنی IgM به سلول‌های B محدود نمی‌شود که می‌تواند خود به خود در سلول‌های اپیتلیال موش و انسان ایجاد شود. مطالعات قبلی IgM را به آنتی‌ژن A-like / Tn ، ساکارید GalNAc مرتبط با سرین یا ترئونین مرتبط کرده‌اند. IgM تحت تشکیل فنوتیپ( ABO (H قرار می‌گیرد و در سطوح سلول و پروتئین‌های پلاسما ایجاد می‌شود. به نظر می‌رسد سرین به تنهایی بر واکنش این آنتی‌بادی تأثیر می‌گذارد و اپی توپ‌های مختلف را متصل می‌کند. نویسنده این مقاله می‌نویسد: «بقایای سرین همچنین ممکن است به عنوان پذیرنده در محل استقرار فنوتیپی فعالیت آنتی‌بادی فعال عمل کند».
براساس این فرضیه، فرضی در پروتئین محلول در گروه خونی فعال در خون، مانند مولکول ۲ α- ماکروگلوبولین که فعالیت گروه خونی آن کاملاً با نوع گروه خونی فرد مرتبط است، رخ دهد. این مولکول از نظر ساختاری مربوط به IgM است و به ترتیب در تنظیم پایین فعالیت ضد A و B در گروه‌های خونی A و B نقش دارد. گروه خونی O فعالیت‌های بسیار ضد گلیکان ضد A و ضد B را حفظ کرده و ضد H را از دست می‌دهد. سطح ضد A در گروه خونی B و ضد B در گروه خونی A کمتر از گروه خونی O است. آنتی‌بادی‌های ضد A و ضد B فقط در گروه خونی O تولید می‌شوند. به علاوه به نظر می‌رسد IgG ، آنتی‌بادی ثانویه فقط در این گروه خونی محدود به ضد A و B باشد. نویسنده این مقاله می نویسد: ۲-SARS-CoV احتمالاً با ترکیبی از گروه‌های خونی (ABO (H یا با تقلید از مسیرهای متابولیک گلیکوزیلاسیون از سیستم ایمنی بدن انسان عمل می‌کند.
در تمام گروه‌های خونی، عفونت با اتصال میانی A-like / Tn رخ می‌دهد. در گروه خونی O، این مورد با فوکوزیلاسیون نوع موسین جایگزین می‌شود و یک آنتی‌ژن ترکیبی از نوع H تولید می‌شود. بنابراین در گروه‌های خونیA ، B و AB این امکان وجود دارد که اتصال A-like / Tn میانی با تشکیل نوع موسین A و / یا B و anti-A-isoagglutinin یا anti-B جایگزین شود و سطح کاهش یابد.
در گروه خونی O، کمترین تماس با ویروس وجود دارد که فقط با تشکیل آنتی‌ژن نوع H به ویروس متصل می‌شود. هنگامی که فقط ایزواگلوتینین ضد H را از دست می‌دهد اما پاسخ‌های ثانویه IgG را حفظ می‌کند، بیشترین محافظت از این گروه رخ می‌دهد.
در گروه خونی A، تشکیلات ضد A و ضد H مسدود شده، سطح ضد B کم است و IgG تولید نمی‌شود. در گروه خونی B، ضد B و ضد H مسدود می‌شوند، ضد A کم است و IgG تولید نمی‌شود. گروه خونی AB نیز حداقل در برابر عوامل بیماری زا محافظت می‌شود و بیشترین تماس را با ویروس دارد.
بنابراین عدم وجود آنتی‌بادی‌های ضد A و B در گروه‌های خونی A ، B و AB ، سلول‌ها را از خود واکنش‌پذیری در برابر ساختارهای مکمل محافظت می‌کند و نمی‌توانند از تشکیل ساختارهای ترکیبی در مراحل بعدی روند عفونت جلوگیری کند.
به احتمال زیاد در عفونت ۲-SARS-CoV، فرایندهای خودایمنی، به ویژه در گروه‌های خونی غیر O، ممکن است در بروز علائم شدید نقش داشته باشند. با وجود این نویسنده این مقاله تاکید می‌کند که خطر فردی برای آلوده شدن به ۲-SARS-CoV یا بیماری جدی را نمی‌توان تنها براساس وابستگی به گروه خونی (ABO (H فرد پیش‌بینی کرد، زیرا بسیاری از خطرات دیگر نیز وجود دارد.
هشتگ: , , , , ,

دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد.
  •  نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
 

استفاده از اخبار با ذکر منبع وبگاه خبری قلم مجاز است.

2011 - 2020 ©
Qalam News Agency qalamna.ir . All rights reserved