stat counter
  • امروز : شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 20 May - 2022

تیتر خبرها

خواسته‌ی مردم، حق و منطقی است سه نگرانی تولیدکنندگان پس از اصلاحات ارزی هنر دولت رئیسی؛بازتوزیع یارانه‌ها کاش‌گزارشگر سیما‌سری هم‌به میوه‌فروشی می‌زد رشد اقتصادی ۸ درصد دور از انتظار نیست شروع دور جدید مذاکرات هسته‌ای ۵ پیش‌بینی از قیمت خودرو در آینده نمی‌گذاریم‌گردوغبارمحرومیت‌بر رخسارمردم بنشیند خبر جدید درباره نهضت ملی مسکن در بحث بی حجابی منتظر ورود نیروی انتظامی نمانید! کِشتند و خوردیم، کاریم و خورند تمرین ورزشی سنگین بر خلق‌وخو اثر دارد؟ پنج خوراکی معجزه‌آسا برای چربی‌سوزی سرمربی تاراز: شهداب ریکاوری خوبی داشت/ اسماعیل نژاد می‌تواند ملی‌پوش شود واکنش طلوع کیان به اختلافات شهداب: موازی‌کاری شد/ با مربی‌های دیگری صحبت کرده‌اند شه‌بخش: فقط می‌خواهم در المپیک دستم بالا برود تراس: لندن و واشنگتن به دنبال “تغییر رژیم” روسیه نیستند مدیرعامل تراکتور: پرسپولیس از ترس از دست دادن نایب قهرمانی ناجوانمردانه از زمین فرار کرد سنای آمریکا کمک ۴۰ میلیارد دلاری به اوکراین را تصویب کرد الحوثی: نمی‌پذیریم واشنگتن برایمان تصمیم بگیرد/ آمریکا می‌خواهد در یمن پایگاه بسازد درویش: باشگاه تراکتور و سازمان لیگ مسوول اتفاقات تبریز هستند/ از این پرونده به راحتی نمی‌گذریم ۳۳ سارق در دزفول دستگیر شدند ۷۰ قبضه انواع سلاح غیرمجاز در خوزستان کشف شد کشف ۴۸ مورد سرقت و اموال مسروقه هشدار زرد هواشناسی نسبت به وقوع گرد و غبار در خوزستان رئیس مجمع جهادگران استان خوزستان انتخاب شد مجتمع صنایع پتروشیمی مسجدسلیمان از افتخارهای ایران عجیب و باورنکردنی اما واقعی! تورم ایران ۱۷برابر تورم عربستان، ۷برابر تورم عراق! موج بازداشت فعالان مدنی و کارگری ادامه دارد کشف میلیاردی کالای احتکار شده در اقلید تحول در حوزه کشاورزی و دامپروری با دیپلماسی پارلمانی فارس مهد فرصت‌های بی‌نظیر برای سرمایه گذاری تقویت شرکت‌های دانش بنیان نیازمند حمایت ویژه است توسعه و پیشرفت منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان اقلیم کردستان عراق خریدار محصولات لبنی فارس ظرفیت نگهداری از معتادان افزایش یابد/ سهم ۹۰ درصدی ایران در کشف موادمخدر در جراحی فقط فرودستان هزینه می‌دهند صندوق توسعه ملی یا قلک دولت ها؟! حمله به مجری مشهور به خاطر خودروسازان چرا انسان‌ها شورش می‌کنند؟ بالاترین تورم ۴۰ سال اخیر در بریتانیا با ۹ درصد! رئیس اتحادیه: فروش مرغ یک سوم شد! قوامی: یکسری حقایق وجود دارد که نه ما جرات گفتنش را داریم نه شما! زن خانه‌داری که یارانه‌اش کافی بود را بشناسید! تفاوت تورم در ایران و عربستان آیا مقامات ایرانی بر اینستاگرام تسلط دارند؟ ساخت «سنگ پا» در روستای طلا اسراییلی‌ها و ساواک ماسک‌ها را برداریم اوضاع از کنترل خارج می‌شود

  • کد خبر : 415862
  • 04 بهمن 1400 - 17:32
0
رییس سازمان محیط زیست:

مدیریت آب در کشور عالمانه نبوده است

مدیریت آب در کشور عالمانه نبوده است
خوزستان - معاون رئیس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه دخالت انسان در رودخانه ها مشکل فراوان ایجاد کرده است گفت: در مدیریت و مهندسی آب و رودخانه های کشور عالمانه برخورد نشده است.
قلم | qalamna.ir :

علی سلاجقه رییس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور در پیام تصویری به آیین افتتاح دوازدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی رودخانه در سالن همایش های سازمان آب و برق خوزستان ادامه داد: سیلاب سال های ۹۷ و ۹۸ همچنین سیلاب هفته های اخیر در استان های مرکزی و جنوبی کشور نشانی می دهد که با منابع آب به طور عام و مسایل رودخانه ها به صورت خاص به صورت علمی و مبتنی بر شرایط کشور برخورد نکرده ایم.

او تغیر رویکرد به موضوع آب و رودخانه ها را مورد تاکید قرار داد و افزود: مهندسی رودخانه ها در سال های گذشته باید خروجی بهتر از شرایط کنونی داشت که این موضوع تغییر نگاه به مدیریت رودخانه ها از نگاه سازه ای به زیست محیطی را نشان می دهد.

وی با تاکید بر ضرورت احیای رودخانه در کشور ادامه داد: بازگرداندن رودخانه ها به حالت قبلی و بدون دخالت انسان، بهبود کیفیت، کاهش آلایندگی، ارتقای کیفیت بسترو حریم، کنترل فرسایش، حذف سازه های غیراصولی و ایجاد شرایط بهتر زیست محیطی اقدام هایی است که برای احیای رودخانه ها باید انجام شود.

سلاجقه، احیای رودخانه ها را نیازمند توجه به سه اصل توجیه اقتصادی و اجتماعی، توجه به مسایل بوم شناختی و بهینه سازی روش ها و متدها دانست و ادامه داد: طرح های مهندسی رودخانه در سال های اخیر از رویکردها سازه ای به سمت طرح های بوم شناختی تغییر کرده است که ادامه این رویکرد در احیای تالاب ها و رودخانه ها می تواند موثر باشد.

وی ادامه داد: رودخانه های کشور و خوزستان از نظر کمی کاهش و به دلیل ورود آلودگی به طور نقطه ای، پهنه ای و خطی از نظر کیفی نیز تنزل یافته و در شرایط مناسبی نیستند.

انتقاد از رها شدن فاضلاب و پساب به رودخانه ها

وی با اشاره به سه دهه فعالیت کنفرانس بین المللی مهندسی رودخانه گفت: این کنفرانس یکی از موفق ترین سمینارهای علمی بین المللی است که در این سال های نقش مهمی در ارتقای نگاه علمی به رودخانه ها داشته است.

سلاجقه رودخانه ها را شریانی ترین عناصر حیاتی کره زمین دانست با بیان اینکه رودخانه ها در ترسیم سیمای سرزمین نقش اصلی دارند گفت: رودخانه که همواره مورد توجه جوامع انسانی در قرن های گذشته بوده است، نحوه زیستن انسان در کره زمین را نیز تعیین کرده است.

وی با بیان اینکه عوامل طبیعی و انسانی متعدد موجب شده تا رودخانه های کشور نسبت به گذشته از نظر کمی و کیفی تنزل کنند، ادامه داد: تغیر اقلیم، مسایل ژئوتکنیک و دخالت های انسانی در اکوسیستم رودخانه موجب شده تا رودخانه ها مسیر قبلی خود را نداشته باشند.

رییس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور با انتقاد از رها شدن فاضلاب ها و پساب ها به رودخانه ها افزود: ورود این پساب ها موجب شده تا رودخانه های کشور حیات قبلی خود را نداشته باشند.

وی استفاده از ظرفیت های علمی برای احیای حیات رودخانه های کشور را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: با بهره گیری از همه ظرفیت های علمی و پژوهشی و همچنین با توجه به موضوع اقتصادی و اجتماعی به دنبال انتخاب بهترین مسیر برای عبور رودخانه و مدیریت صحیح آن متناسب با مسایل زیست محیطی باید فراهم شود.

افتتاح دوازدهمین دوره سمینار بین المللی مهندسی رودخانه که از دوشنبه چهارم بهمن ماه آغاز شده تا ۶ بهمن در شهر اهواز و به صورت حضوری و مجازی ادامه دارد.

این سمینار به منظور تبادل اطلاعات و ارائه نتایج آخرین دستاوردهای تحقیقاتی در زمینه مهندسی رودخانه با تاکید بر چالش هایی نظیر تغییر اقلیم، خشکسالی و بحران کمی و کیفی آب رودخانه ها برگزار می‌شود.

۲۱۶ مقاله به دبیرخانه این کنفرانس ارسال شده است که از این تعداد ۱۷۰ مقاله پذیرش شد که ۶۵ مقاله به صورت شفاهی و ۱۰۵ مقاله نیز به صورت پوستر ارایه می شود.

هشتگ: , , , , , , , , , , , , , , , ,
  • منبع :

اخبار مرتبط

دیدگاه کاربران

ملاحظات ارسال دیدگاه
  • نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد.
  •  نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
 

استفاده از اخبار با ذکر منبع وبگاه خبری قلم مجاز است.

2011 - 2020 ©
Qalam News Agency qalamna.ir . All rights reserved