stat counter
  • امروز : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
  • برابر با : Saturday - 19 June - 2021

تیتر خبرها

بیانیه ستاد مرکزی انتخابات آیت الله رئیسی در خراسان رضوی قهرمان پرتاب وزنه المپیک رکورد جهان راشکست افزایش عرضه نفت شیل آمریکا محدود است ژنتیک: مهمترین عامل ایجاد تیرگی پوست طول عمر ربطی به جوان ماندن ندارد تغذیه نادرست سبب ایجاد بلوغ زودرس می‌شود فروش فوق العاده محصولات شرکت زامیاد رایزنی خودروسازان برای آزادسازی قیمت ها مصرف این ماده غذایی همراه باسیب زمینی ممنوع سالمندآزاری؛ بحرانی پنهان در نهاد جامعه قیمت خرید خانه در جنوب تهران/جدول انواع گوشی‌های ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومانی در بازار طراحی جدید آیفون ۱۳ را ببینید/فیلم پیش‌بینی دماهای ۴۹ درجه و بالاتر در خوزستان اهمیت خودمراقبتی در کنترل فشار خون بالا اقدام بی‌سابقه‌ی موزه‌ها و کتابخانه‌های بریتانیا پیام تقدیر و تشکر رئیس ستاد ایران توانمند آیت الله رئیسی از مردم ثبت تراز تجاری منفی در سال گذشته سینماها در پایان بهار چقدر بلیت فروختند؟ آلودگی هوا، تهدیدی جدی برای اروپایی ها آیا می‌دانستید که درختان مغز دارند؟ سرسره خروج اضطراری برای مدارس ترانه علیدوستی در استادیوم ۱۰۰هزار نفری آزادی تاریخی محتاطانه برای توافق احیای برجام «شبگرد» فرزاد موتمن به روز‌های پایانی رسید فیلم زندگینامه‌ای اسپیلبرگ بازیگرش را پیدا کرد ترس بازار اجاره از تنبیه مالیاتی ریخت خبر مهم از وضعیت دلار در دولت جدید چای سبز برای برخی از افراد خطرآفرین است دوی ماراتن یک پدر با پنج قلوهایش/ فیلم گیتاریست استقلال ساز جدایی کوک می‌کند؟ میزان مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ اعلام شد گرسنگی باعث کاهش وزن نمیشود زیست شناسی عجیب یک ماهی با عمر یک قرن! هشدار ناسا درباره گرمای بیش از حد زمین اشک های شور در ماتم آبهای شیرین ریاکاری‌ها از چشم مردم دور نخواهد ماند نارضایتی مردم به نفع هیچ کشوری نیست اتحادیه اروپا: لبنان در لبه پرتگاه است غرق شدن یک نوجوان در استخر کشاورزی جنایت به‌خاطر عشق به زن شوهردار حضور گسترده مردم در روز ۲۸ خردادماه جاری نشان داد که مردم به وظایف خود آگاه هستند رئیسی: برای بازکردن گره‌ها تلاش می کنیم اصلاح‌طلبان به آرای باطله هم باختند روحانی: از ۱۲ مرداد رئیسی، رئیس‌جمهور است سردار اشتری: شاهد برگزاری انتخاباتی امن بودیم آغاز پاکسازی اقلام تبلیغی انتخابات از سوی ۲۰۰ پاکبان در اراک یافته‌های جدید درباره کرونا ویروس با همه ظرفیت در حال تامین آب هستیم در هوای گرم چطور ورزش کنیم؟

  • کد خبر : 362257
  • ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۲
0
مدیر کل تامین اجتماعی استان مرکزی خبر داد؛

آغاز پوشش بیمه ای کارگران ساختمانی از دو ماه آینده

آغاز پوشش بیمه ای کارگران ساختمانی از دو ماه آینده
مرکزی_ مدیرکل تامین اجتماعی استان مرکزی گفت: پوشش بیمه کارگران ساختمانی از ۲ الی ۳ماه آینده آغاز می شود، ضمن اینکه سال گذشته در بودجه سنواتی سهمی برای بیمه کارگران ساختمانی دیده نشده بود و به دلیل عدم پرداخت سهم دولت برای بیمه این افراد به سازمان تامین اجتماعی، پوشش بیمه‌ای این اقشار در ۶ ماه دوم متوقف شد.
قلم | qalamna.ir :

علیرضا حسینی در نشست خبری امروز افزود: ۳۱۳ هزار و ۷۹۵ نفر بیمه شده اصلی تاپایان اسفندماه سال گذشته تحت پوشش اداره کل تامین اجتماعی استان مرکزی قرار داشت که ۲۱۳ هزار و ۱۰۲ نفر این افراد جمعیت کارگرانی است که در کارگاه‌های مشمول قانون کار فعال بوده و تعداد این افراد نسبت به سال قبل از آن روند افزایشی داشته‌ است.

وی با اشاره به اینکه ۱۱ هزار و ۴۳۶ نفر سال گذشته نسبت به سال قبل از آن به جمعیت کارگری این استان افزوده‌ شد، اظهار کرد: معادل ۶۸ و چهار دهم درصد جمعیت استان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند.

حسینی گفت: پنج هزار و ۱۴۶ نفر مقرری بگیر بیکاری بر اساس آمار اسفند سال گذشته تحت پوشش اداره کل تامین اجتماعی استان مرکزی قرار دارد که تعداد این افراد نسبت به اسفندماه سال ۹۸ حدود هفت درصد کاهش یافته‌است.

وی با بیان اینکه اکنون شرایط اشتغال در سه شهر دلیجان، زرندیه و ساوه بسیار مناسب بوده و این شهرها با کمبود نیروی کار مواجه هستند، ابراز کرد: ۱۹ هزار و ۷۱۹ نفر از مجموع بیمه شدگان استان مرکزی را بیمه شدگان کارگران ساختمانی، ۲۰ هزار و ۵۸۲ نفر را بیمه شدگان رانندگان، هشت هزار و ۱۹۵ نفر بیمه شدگان بافندگان قالی و بقیه بیمه شدگان سایر صندوق‌ها تشکیل می دهند.

مدیر کل تامین اجتماعی استان مرکزی یادآور شد: اکنون ۹۹ هزار و ۹۸۰ نفر مستمری بگیر تحت پوشش اداره کل تامین اجتماعی این استان قرار دارند که ضریب پشتیبانی جمعیت مستمری بگیران استان مرکزی نسبت به شاغلان سه و ۸۲ صدم نفر و میانگین این رقم در کشور چهار و هفت دهم نفر است.

حسینی استاندارد ضریب پشتیبانی جمعیت مستمری بگیران نسبت به شاغلان را ۶ نفر عنوان کرد و افزود: افزایش مستمری بگیران در استان‌های صنعتی از جمله استان مرکزی از جمله مهمترین عوامل افزایش روزانه جمعیت بازنشستگان بوده‌است.

وی ادامه داد: اداره کل تامین اجتماعی این استان به رغم افزایش ۱۶ درصدی درآمدها در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن، هزینه‌های این اداره کل نسبت به درآمدها ۱۳۹ میلیارد تومان افزایش یافت که ۹۰ درصد هزینه‌ها در این مدت برای پراخت مستمری مستمری بگیران هزینه شد.

حسینی ادامه داد: ۹۹ درصد پرداخت‌ها به سازمان تامین اجتماعی در ۶ ماه دوم سال گذشته به صورت غیر حضوری انجام شد و تمامی خدمات در حوزه‌های مختلف از جمله خرید خدمت سربازی، کمیسیون پزشکی و درخواست بیمه بیکاری به صورت غیر حضوری ارایه شد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان مرکزی، حذف فرآیند تمدید اعتبار دفترچه‌های درمان از یکم خردادماه و حذف چاپ دفترچه‌های درمانی در اسفندماه سال گذشته و آغاز فرآیند نسخه الکترونیکی را از جمله اقدامات این سازمان در سال گذشته برشمرد و بیان کرد: ۴۰ هزار جلد دفترچه تامین اجتماعی ماهانه در استان مرکزی صادر می‌شد که اجرای طرح نسخه الکترونیکی ضمن کاهش حضور بیمه شدگان، کاهش هزینه برای واردات کاغذهای دفترچه و کاهش قاچاق دارو را به همراه داشته‌ است.

وی افزود: طرح نسخه الکترونیکی اکنون در ۹۰ درصد مطب‌ها و مراکز درمانی بخش خصوصی استان مرکزی اجرا شده و امید است با ایجاد زیر ساخت‌های لازم زمینه اجرای این طرح در کل مراکز فراهم شود، ضمن اینکه با اجرای این طرح تعداد ۱۶ شعبه و ۹ کارگزاری در استان حذف شده است.

حسینی یادآورشد: ۳۰ خدمت سازمان تامین اجتماعی با شیوع کرونا از اسفندماه سال ۹۸ و در راستای جلوگیری از مراجعه حضوری مستمری بگیران و بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی به صورت غیر حضوری ارایه شد که این مهم کاهش ۷۰ میلیون نفر از کارفرمایان، بیمه شدگان و مستمری بگیران به ادارت سازمان تامین اجتماعی را به همراه داشته‌است.

وی گفت: خدمات بستری سال گذشته به چهار هزار بیماری کرونایی در مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی استان مرکزی ارایه و ۱۲ هزار عمل جراحی، چهار هزار زایمان و ۲۳ هزار بیمار در مراکز این سازمان انجام شد.

حسینی با بیان اینکه ۱۴۳ قلم در حوزه پرتز حوزه تحت پوشش بیمه این سازمان قرار داشت که اکنون به ۱۶۵ قلم افزایش یافته‌ است، خاطرنشان کرد: در راستای تحقق شعار سال، کارفرمایانی که به سازمان تامین اجتماعی بدهکار هستند در صورتی که تعداد کارگران آنها نسبت به بهمن سال ۹۸ کاهش نیافته باشد در صورتی که اصل بدهی خود را به صورت نقدی، چک و سفته به صورت ۱۲ ماهه به این سازمان پرداخت کنند جریمه آنان بخشیده می‌شود، همچنین در راستای حمایت از شغل‌های اینترنتی و استارت‌ آپ‌ها، این مشاغل می توانند کارمندان خود را بیمه کنند.

هشتگ: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  • منبع : خبرنگار

دیدگاه کاربران

ملاحظات ارسال دیدگاه
  • نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد.
  •  نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
 

استفاده از اخبار با ذکر منبع وبگاه خبری قلم مجاز است.

2011 - 2020 ©
Qalam News Agency qalamna.ir . All rights reserved