stat counter
  • امروز : سه شنبه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۰
  • برابر با : Monday - 12 April - 2021

تیتر خبرها

محرومیت مهاجم حریف فولاد تایید شد پر شدن ظرفیت تخت‌های بیمارستان‌های تهران علی کریمی گزینه مربیگری تیم لیگ برتری شد اروپا ۸ مقام امنیتی و نظامی ایران را تحریم کرد بیمار کرونایی تا چند روز ناقل است؟ قیمت کفش‌های دزدیده شده دونده ایرانی؟ جان باختن کودک ایذه‌ای در بازی با اسلحه توقف خانگی سپاهان مقابل شاگردان فکری رهبری از سیدحسن خمینی خواستند کاندیدا نشود قیمت واقعی ربع سکه چقدر است؟ آسیب جدی به کتابفروشی‌ها در تعطیلی‌های اخیر حیرت جهانی از عملکرد مسئولان ما! ‏ چگونه ازسوء هاضمه درماه رمضان جلوگیری کنیم اتصال رسمی کارتخوان‌ها به سازمان مالیاتی سالی خشک در انتظار کشاورزان ثبت نام ۶۱۶ داوطلب انتخابات شوراهای اسلامی روستا در شهرستان همدان علت کاهش وزن ناگهانی و ناخواسته چیست؟ محرومیت مهاجم حریف فولاد تایید شد پر شدن ظرفیت تخت‌های بیمارستان‌های تهران ثبت نام ۷۸۲ داوطلب برای انتخابات شوراهای روستا در نهاوند علی کریمی گزینه مربیگری تیم لیگ برتری شد اروپا ۸ مقام امنیتی و نظامی ایران را تحریم کرد بیمار کرونایی تا چند روز ناقل است؟ قیمت کفش‌های دزدیده شده دونده ایرانی؟ جان باختن کودک ایذه‌ای در بازی با اسلحه توقف خانگی سپاهان مقابل شاگردان فکری رهبری از سیدحسن خمینی خواستند کاندیدا نشود واحدهای صنفی متخلف لغو پروانه می شوند وضعیت ورودی های شهر همدان زیبنده مرکز استان نیست ۱۴ مجتمع خدمات رفاهی در استان همدان در حال ساخت است بیمار کرونایی تا چند روز ناقل است؟ قیمت کفش‌های دزدیده شده دونده ایرانی؟ جان باختن کودک ایذه‌ای در بازی با اسلحه توقف خانگی سپاهان مقابل شاگردان فکری ماده مخدر خطرناک کروکودیل که قابل ترک نیست ماده مخدر خطرناک کروکودیل که قابل ترک نیست تابلوی پیکاسو در انتظار فروش ۵۵ میلیون دلاری تابلوی پیکاسو در انتظار فروش ۵۵ میلیون دلاری هرگونه تضعیف مذاکرات هسته‌ای مردود است هرگونه تضعیف مذاکرات هسته‌ای مردود است قیمت واقعی ربع سکه چقدر است؟ قیمت واقعی ربع سکه چقدر است؟ آسیب جدی به کتابفروشی‌ها در تعطیلی‌های اخیر آسیب جدی به کتابفروشی‌ها در تعطیلی‌های اخیر حیرت جهانی از عملکرد مسئولان ما! ‏ حیرت جهانی از عملکرد مسئولان ما! ‏ چگونه ازسوء هاضمه درماه رمضان جلوگیری کنیم چگونه ازسوء هاضمه درماه رمضان جلوگیری کنیم اتصال رسمی کارتخوان‌ها به سازمان مالیاتی اتصال رسمی کارتخوان‌ها به سازمان مالیاتی

  • کد خبر : 250383
  • ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳
0

قدیمی‌ترین کفش چرمی جهان

قدیمی‌ترین کفش چرمی جهان

این کفش قدیمی‌ترین کفش چرمی است که در جهان ساخته شده و عجیب آن است که کفش در وضعیت خوبی قرار دارد و شباهت بسیاری با کفش‌هایی امروزی دارد و کارشناسان معتقدند که این کفش در عصر مس ارمنستان ساخته شده است.

قلم | qalamna.ir :

 

قدیمی‌ترین کفش چرمی جهان با قدمت حدود ۳۵۰۰ سال در ارمنستان کشف شده است. باستان شناسی در سال ۲۰۱۰ یک کفش چرمی با قدمتی حدود ۳۵۰۰ سال کشف کرد.
این کفش قدیمی‌ترین کفش چرمی است که در جهان ساخته شده و عجیب آن است که کفش در وضعیت خوبی قرار دارد و شباهت بسیاری با کفش‌هایی امروزی دارد و کارشناسان معتقدند که این کفش در عصر مس ارمنستان ساخته شده است.
نکته عجیب‌تر در این کفش این است که اندازه کفش بزرگ است و طول آن حدود ۶۰ سانتی متر است و این نشان می‌دهد که قوم باستان جسم نسبتاً بزرگی داشته‌اند و دانشمندان حدس می‌زنند کفش پیدا شده لنگه مربوط به پای راست بوده است.با بررسی‌های تخصصی مشخص شد که این کفش از چرم گاو ساخته شده است و با طنابی چرمی به عنوان بند بسته می‌شود. جالبتر اینکه کفش از داخل و خارج رنگ شده است و این روش یکی از فن آوری‌های مدرن و امروزی محسوب می‌شود.«گریگوری آیشیان» باستان شناس دانشگاه کالیفرنیا در خصوص این کفش چرمی باستانی گفت: من فکر می‌کنم یکی از مهمترین دلایل ساخت آن کفش محافظت از پا در برابر آسیب است، به خصوص اینکه منطقه کوهستانی ارمنستان ناهموار است و پستی بلندی‌های بسیاری دارد. همچنین استفاده از چرم جهت تحمل دما در آن منطقه بوده است که گاهی تا حدود ۴۵ درجه سانتیگراد می‌رسیده است.متخصصان باستان شناسی تاکید می‌کنند که تحقیقات ثابت کرده است که مردمی که در محدوده ارمنستان امروزی زندگی می‌کردند نخستین افرادی بودند که تصمیم گرفتند دیگر پابرهنه راه نروند و با هدف خودنمایی و آراستگی کفش می‌ساختند.«ربکا شوکرس» باستان شناس تاکید کرد که این کفش یکی از شیک‌ترین کفش هاست و تا امروز نیز از طراحی آن استفاده می‌شود. قدمت صندل از کفش بیشتر است، زیرا نخستین صندل ۷۰۰۰ سال پیش و در غاری در مرکز میسوری ایالات متحده آمریکا کشف شد.
 
منبع: باشگاه خبرنگاران

هشتگ: , , , , , , , , , ,

دیدگاه کاربران

دیدگاهها بسته است.

استفاده از اخبار با ذکر منبع وبگاه خبری قلم مجاز است.

2011 - 2020 ©
Qalam News Agency qalamna.ir . All rights reserved