stat counter
  • امروز : سه شنبه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۰
  • برابر با : Tuesday - 13 April - 2021

تیتر خبرها

پر شدن ظرفیت تخت‌های بیمارستان‌های تهران علی کریمی گزینه مربیگری تیم لیگ برتری شد اروپا ۸ مقام امنیتی و نظامی ایران را تحریم کرد بیمار کرونایی تا چند روز ناقل است؟ قیمت کفش‌های دزدیده شده دونده ایرانی؟ جان باختن کودک ایذه‌ای در بازی با اسلحه توقف خانگی سپاهان مقابل شاگردان فکری رهبری از سیدحسن خمینی خواستند کاندیدا نشود رهبری از سیدحسن خمینی خواستند کاندیدا نشود محرومیت مهاجم حریف فولاد تایید شد پر شدن ظرفیت تخت‌های بیمارستان‌های تهران علی کریمی گزینه مربیگری تیم لیگ برتری شد اروپا ۸ مقام امنیتی و نظامی ایران را تحریم کرد بیمار کرونایی تا چند روز ناقل است؟ قیمت کفش‌های دزدیده شده دونده ایرانی؟ جان باختن کودک ایذه‌ای در بازی با اسلحه توقف خانگی سپاهان مقابل شاگردان فکری رهبری از سیدحسن خمینی خواستند کاندیدا نشود محرومیت مهاجم حریف فولاد تایید شد پر شدن ظرفیت تخت‌های بیمارستان‌های تهران علی کریمی گزینه مربیگری تیم لیگ برتری شد اروپا ۸ مقام امنیتی و نظامی ایران را تحریم کرد بیمار کرونایی تا چند روز ناقل است؟ قیمت کفش‌های دزدیده شده دونده ایرانی؟ جان باختن کودک ایذه‌ای در بازی با اسلحه توقف خانگی سپاهان مقابل شاگردان فکری رهبری از سیدحسن خمینی خواستند کاندیدا نشود قیمت واقعی ربع سکه چقدر است؟ آسیب جدی به کتابفروشی‌ها در تعطیلی‌های اخیر حیرت جهانی از عملکرد مسئولان ما! ‏ چگونه ازسوء هاضمه درماه رمضان جلوگیری کنیم اتصال رسمی کارتخوان‌ها به سازمان مالیاتی سالی خشک در انتظار کشاورزان ثبت نام ۶۱۶ داوطلب انتخابات شوراهای اسلامی روستا در شهرستان همدان علت کاهش وزن ناگهانی و ناخواسته چیست؟ محرومیت مهاجم حریف فولاد تایید شد پر شدن ظرفیت تخت‌های بیمارستان‌های تهران ثبت نام ۷۸۲ داوطلب برای انتخابات شوراهای روستا در نهاوند علی کریمی گزینه مربیگری تیم لیگ برتری شد اروپا ۸ مقام امنیتی و نظامی ایران را تحریم کرد بیمار کرونایی تا چند روز ناقل است؟ قیمت کفش‌های دزدیده شده دونده ایرانی؟ جان باختن کودک ایذه‌ای در بازی با اسلحه توقف خانگی سپاهان مقابل شاگردان فکری رهبری از سیدحسن خمینی خواستند کاندیدا نشود واحدهای صنفی متخلف لغو پروانه می شوند وضعیت ورودی های شهر همدان زیبنده مرکز استان نیست ۱۴ مجتمع خدمات رفاهی در استان همدان در حال ساخت است بیمار کرونایی تا چند روز ناقل است؟ قیمت کفش‌های دزدیده شده دونده ایرانی؟

  • کد خبر : 250246
  • ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶
0

اهمیت و مزایای نوار قلب در منزل

اهمیت و مزایای نوار قلب در منزل

آشنایی بیماران و سالمندان با اهمیت و مزایای نوار قلب در منزل می‌تواند از اتلاف وقت و هزینه جلوگیری کند و راحتی و آسایش را در منزل برای بیماران فراهم کند.

قلم | qalamna.ir :

امروزه برای بیمارانی که در منزل بستری هستند و یا افرادی که قصد چکاپ دارند نوار قلب در منزل در دسترس است. مهم است که عملکرد و تغییرات قلب بطور مکرر بررسی شود زیرا بسیاری از مشکلات قلبی بدون علامت هستند.‌

سلامت قلب به عوامل زیادی از جمله سبک زندگی، استعداد ژنتیکی و سایر مشکلات بستگی دارد که ممکن است قلب را تحت تاثیر قرار دهد.

خوشبختانه یک روش آسان برای ثبت فعالیت قلب و نظارت بر قلب به طور مداوم وجود دارد که با استفاده از نوار قلب انجام می شود. این روش را می توان به عنوان بخشی از مراقبت های پیشگیرانه انجام دادزیرا اکثر مشکلات قلبی قابل پیشگیری هستند.  نوار قلب در منزل یا محل کار شما می تواند کار شما را تسهیل ببخشد و در زمان و هزینه های شما بسیار صرفه جویی شود. با توجه به عفونت های بیمارستانی و عفونت های درمانگاه ها دیگر نیازی نیست برای انجام نوار قلب به این مراکز مراجعه کنید و متحمل طی کردن مسافت زیاد و ترافیک و … شوید.

خدمات درمانی و مراقبتی نبض اول با دارای کادر حرفه ای ارائه دهنده انواع خدمات پزشکی و پرستاری در منزل از جمله نوار قلب است.

نوار قلب چیست؟

نوار قلب (ECG) یکی از ساده ترین و سریع ترین آزمایش‌هایی است که برای ارزیابی فعالیت الکتریکی قلب انجام می‌شود و روشی است که از طریق  آن جریان الکتریکی که از قلب عبور می کند اندازه گیری می‌شود. الگوهای نوار قلب نشان‌دهنده مشکلات مختلف قلبی مانند آریتمی است. به طور خلاصه، نوار قلب نشان می‌دهد که آیا قلب شما به درستی کار می کند و اگر مشکلی وجود دارد علت آن چیست.

اهمیت و مزایای نوار قلب در منزل برای پیشگیری از بیماری های قلبی

با کمک خدمات پزشکی و پرستاری در منزل نبض اول خانواده ها خیالشان از این بابت راحت است که می دانند اعضای خانواده آنها در صورت نیاز به صورت شبانه روزی مراقبت های لازم را دریافت می کنند.  یکی از این خدمات نوار قلب در منزل است. اهمیت و مزایای نوار قلب در منزل این است که با استفاده از یک دستگاه ECG سرپایی می توان انواع مشکلات قلبی را به موقع غربالگری کرده و در منزل تشخیص داد. این روش، رایج ترین راه برای بررسی سلامت قلب یا نظارت بر بیماریهای قلبی است.

نوار قلب چه بیماریهای دیگری را می تواند تشخیص دهد؟

. بررسی علت علائم بیماری قلبی مانند درد قفسه سینه، تپش‌قلب، سرگیجه، ضعف، خستگی شدید و تنگی نفس.

. آریتمی – وقتی که قلب خیلی آرام، خیلی سریع یا نامنظم می‌زند.

. بیماری کرونر قلب – وقتی که خون رسانی قلب در اثر تجمع مواد چربی در عروق مسدود یا قطع شود.

. حملات قلبی – وقتی که خون رسانی به قلب به طور ناگهانی مسدود می‌شود.

. کاردیومیوپاتی – وقتی که دیواره های قلب ضخیم یا بزرگ می‌شوند.

. نقص قلب

. خون‌رسانی ضعیف و نارسایی قلبی

. التهاب قلب و اندوکاردیت (التهاب و عفونت یک یا چند دریچه قلب)

. بررسی نحوه عملکرد ضربان ساز یا پیس‌میکر.

. ارزیابی سلامت قلب قبل از عمل جراحی.

. بررسی وضعیت قلب بعد از جراحی قلب یا کاتتریزاسیون قلب.

. بررسی نحوه تاثیر داروهای قلبی.

. کنترل بیمارانی که در گذشته مبتلا به بیماری قلبی بوده اند و یا داروهایی مصرف می کنند که به طور بالقوه بر قلب تاثیر می‌گذارد.

اهمیت و مزایای نوار قلب در منزل نسبت به سایر روش‌های تشخیصی

نوار قلب توسط یک متخصص قلب و عروق یا هر پزشکی که احتمال می دهد مشکلات قلبی وجود دارد، از جمله پزشک عمومی، تجویز می‌شود.

این آزمایش را می‌توان توسط یک تکنسین مراقبت‌های بهداشتی آموزش دیده و یا خدمات پرستاری در_منزل انجام داد. برخی از مزایای این روش شامل موارد زیر است:

. نتایج آن فوری است و بلافاصله پس از انجام نوار قلب، امکان ارزیابی بیمار و تشخیص در منزل فراهم می‌شود.

. در مقایسه با انواع دیگر روشهای تشخیصی، نوار قلب مقرون به صرفه‌ترین گزینه است.

. گرفتن نوار قلب سریع است و بین ۵-۱۰ دقیقه طول می کشد.

. روشی ایمن و بدون درد است.

. خطرات و عوارض جانبی ندارد و هیچ گونه الکتریسیته ای وارد بدن نمی‌شود.

. اندازه گیری فعالیت قلب را در حین فعالیت های ورزشی و راه رفتن فراهم می‌کند

. به راحتی در منزل قابل انجام است و نیازی به رفت و آمد به مراکز درمانی نیست.

هشتگ: , , ,

دیدگاه کاربران

دیدگاهها بسته است.

استفاده از اخبار با ذکر منبع وبگاه خبری قلم مجاز است.

2011 - 2020 ©
Qalam News Agency qalamna.ir . All rights reserved