stat counter
سه شنبه, ۴ آذر , ۱۳۹۹ Tuesday, 24 November , 2020

تیتر خبرها

اغفال خودروسازان از مبحث کیفیت قیمت مرغ تا هفته آینده متعادل می‌شود نقشه‌های ضدانگلیسی امیرکبیر در هندوستان راه‌اندازی استعلام کرونایی مسافران جاده‌ای +جریمه متخلفان مرغ بخریم یا کرونا بگیریم؟! گله مندی انجمن تولیدکنندگان فولاد از عدم مشارکت در تدوین شیوه‌نامه دغدغه‌ها یا مطالبات این روزهای دانشجویان چیست؟ درخواست تولیدکنندگان از وزیر صنعت برای جلوگیری از ترخیص لوازم خانگی بوش خروج ۹۹ میلیون چینی از فقر مطلق ابهام بانک مرکزی برطرف شد یوونتوس و بارسلونا به دنبال صعود زودهنگام آمار کرونا کرمانشاه ۳ آذر؛ ۹ فوتی و ۱۵۸ ابتلای جدید آمار کرونا کرمان ۳ آذر؛ ۲۳ فوتی و ۱۳۴ ابتلای جدید آمار کرونا قزوین ۳ آذر؛ ۸ فوتی و ۱۹۵ ابتلای جدید آمار کرونا استان فارس ۳ آذر؛ ۳۴ فوتی و ۱۹۷۴ ابتلای جدید آمار کرونا آذربایجان غربی ۳ آذر؛ ۲۳ فوتی و ۲۲۰ ابتلای جدید محققان: افراد ناقل را شناسایی و قرنطینه کنید رئیس شورای اروپا بایدن را به بروکسل دعوت کرد ذوالفقاری: رفع محدودیت‌ها درگرو رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم است آمار کرونا یزد ۳ آذر؛ ۱۸ فوتی و ۲۱۷ ابتلای جدید جزئیات نحوه فعالیت واحدهای خدمات پس از فروش موبایل در محدودیت‌های کرونایی از نجات منابع طبیعی تا رونق گردشگری ۲۷۲ روستای لرستان گاز رسانی می‌شود ضرب و العجل دادستان خرم‌آباد به شهردار ضرورت ایجاد دانشگاه علوم پزشکی در بروجرد تاسیس دانشگاه علوم پزشکی در بروجرد مطالبه مردم است تولید سالانه ۲۵۰ هزارتن شیر در لرستان قیمت فروش شیر خام درب دامداری ۴۵۰۰ تومان شد پیشرفت ۷۵ درصدی ساخت قطعه اول چهارخطه الیگودرز – داران پرواز اختصاصی برای کرونایی های تیم ملی کره جنوبی ممنوعیت فعالیت نهادهای پولی غیرمجاز علائم سرطان روده را بشناسید آغاز برداشت پنبه در لارستان دستگیری سوداگر مرگ در پاسارگاد مبارزه با کرونا در مجهزترین مرکز ترومای جنوب کشور مادرشهیدان کوهی آسمانی شد زنان بیشتر مبتلا می‌شوند مردان بیشتر می‌میرند

  • کد خبر : 194589
  • ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵
0
مدیر عامل شرکت آبفا استان اصفهان خبر داد؛

اجرای طرح عمرانی “۱۰۰-۳۰۰” در استان اصفهان

اجرای طرح عمرانی “۱۰۰-۳۰۰” در استان اصفهان
قلم/اصفهان_ دیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان از آغاز اصلاح ۳۰۰ کیلومتر شبکه آب روستایی استان در بازه زمانی ۱۰۰ روزه در قالب طرحی با عنوان "۱۰۰-۳۰۰" که از آذر ماه تا اسفند ماه ۹۹ عملیاتی می شود، خبر داد.
قلم | qalamna.ir :

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان از آغاز اصلاح ۳۰۰ کیلومتر شبکه آب روستایی استان در بازه زمانی ۱۰۰ روزه در قالب طرحی با عنوان “۱۰۰-۳۰۰” که از آذر ماه تا اسفند ماه ۹۹ عملیاتی می شود، خبر داد.

هاشم امینی با تشریح دستاوردهای یکپارچه سازی آب و فاضلاب شهری و روستایی، هدف از اجرای طرح “۱۰۰-۳۰۰” را تامین آب آشامیدنی سالم و پایدار و افزایش کیفیت آن برشمرد و افزود: هزینه اجرای طرح مذکور بالغ بر ۵۷ میلیارد تومان است و این طرح موجب تکمیل طرح های آبرسانی در ۹۶ روستا مشتمل بر چند مجتمع آبرسانی روستایی می شود.

وی اظهار کرد: با اجرای این طرح علاوه علاوه بر ۹۴۸ روستای تحت پوشش آبرسانی شرکت، ۱۸ روستای جدید نیز تحت پوشش قرار می گیرند.

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان با بیان اینکه در  این طرح ۲۲ سامانه و تاسیسات آبرسانی، مشترک و تجمیع می‌شود، تصریح کرد: افزایش کیفی ظرفیت آبرسانی به ۱۷ روستا که پیش‌تر مشکل وجود نیترات در آب داشتند، از دیگر مزایای طرح مذکور است.

وی با اشاره به اینکه افزایش کمی ظرفیت آبرسانی به روستاها جزو اولویت‌های این شرکت به شمار می‌رود، گفت: ۱۳۶ روستا از مزیت این طرح بهره‌مند می‌شوند و ۷۰ روستا به منابع آب پایدار و سالم دسترسی پیدا می‌کنند.

به گزارش ایسنا، امینی، حذف آبرسانی سیار برای ۲۰ روستا و کاهش آبرسانی سیار به ۱۲ روستا را از دیگر نتایج طرح برشمرد و گفت: مقدار کاهش هدررفت آب پس از اجرای پروژه حدود ۲ درصد و معادل یک میلیون متر مکعب در سال است.

وی تصریح کرد: پس از یکپارچه سازی شرکت‌های آبفا شهری و روستایی که با هدف کوچک‌سازی و چابک سازی انجام شد، زمینه استفاده مشترک از تجهیزات و تاسیسات به دست آمد که  به افزایش بهره‌وری و بهبود کیفیت خدمات به ویژه برای روستاها منجر می‌شود.

مدیر عامل شرکت آبفا استان اصفهان اضافه کرد: یکی دیگر از نتایج این یکپارچه سازی، کاهش بار هزینه‌های جاری و انتقال سرمایه حفظ شده به بخش‌های عمرانی و هزینه کرد برای دیگر طرح‌ها است.

وی با بیان اینکه موضوع یکپارچه سازی شرکت های آبفا شهری و روستایی نیز به عنوان پروژه ای  مهم از بخش ساز و کارهای پویش الف-ب ایران در دستور کار وزارت نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور قرار گرفت، گفت: پس از انجام مطالعات اولیه و برگزاری جلسات کارشناسی در اواخر سال ۱۳۹۸، در راستای تحقق اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و پس از تصویب شورای عالی اداری و هیات وزیران، یکپارچه سازی شرکت های مذکور آغاز شد و ۳۵ شرکت آب و فاضلاب شهری با ۳۱ شرکت آب و فاضلاب روستایی در سراسر کشور دارای ساختار یکپارچه در بخش ارائه خدمات شهری و روستایی شدند.

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان، افزایش بهره‌وری در ارائه خدمات به مشترکان را مهمترین مزیت طرح یکپارچه سازی شرکت های آبفا شهری و روستایی دانست تصریح کرد: از مهم ترین مزایای یکپارچه سازی می توان به مدیریت واحد و یکسان توزیع منابع آب شرب در یک منطقه، ارتقای سطح خدمات مناطق روستایی و کم کردن فاصله آن با مناطق شهری، ارتقای تاسیسات آبرسانی در مناطق روستایی، جلوگیری از تصمیم گیری های متفاوت درخصوص توزیع آب در یک منطقه، مدیریت بهینه و کارآمدتر توزیع آب شرب به واسطه تسلط و اشراف کامل بر همه منابع آبی یک منطقه و در اختیار داشتن آمار و اطلاعات واحد اشاره کرد.

وی با اشاره به اهمیت افزایش اقدامات الکترونیکی و غیرحضوری به ویژه در دوران کرونا، افزود: در راستای تکریم روستاییان و حفظ سلامت و حداقل ارتباط حضوری که افزایش رضایتمندی را نیز به دنبال دارد، بسیاری از اقدامات به صورت غیرحضوری و با کیفیت بالا همچون شهرها برای روستاها نیز انجام می‌پذیرد.

امینی به اهمیت افزایش نشت‌یابی و جلوگیری از هدررفت آب اشاره و خاطرنشان کرد: آب بدون درآمد شهری ۱۶.۱ درصد برآورد می‌شود و این میزان در روستاها در مقایسه با شهرها بالاتر است که با اجرای طرح‌های مختلف، آن را نیز کاهش می دهیم.

وی با اشاره به اینکه استان اصفهان در طرح یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب پیشرو بوده است، افزود: مجموعه آب و فاضلاب استان امسال به دلیل ایجاد سامانه ۱۵۲۲ در جشنواره شهید رجایی یکی از دستگاه‌های برتر در زمینه خدمات الکترونیک شناخته شد، از این رو تاکید بر این شد که سامانه ۱۵۲۲ برای روستاهای استان نیز راه اندازی شود تا روستاییان برای دریافت خدمات کوچک مانند تغییر نام، قبض المثنی و یا حتی خدمات اولیه مثل درخواست انشعاب آب و فاضلاب نیازی به مراجعه حضوری به شرکت‌ها و شهرها نداشته باشند.

مدیر عامل شرکت آبفا استان اصفهان ادامه داد: راه اندازی سامانه ۱۵۲۲ روستایی نیازمند زیرساخت‌هایی بود و باید تمام پرونده‌های آب و فاضلاب روستایی اسکن و بایگانی الکترونیکی می‌شد که خوشبختانه در هشت ماهه گذشته پرونده ۹۵ درصد از بیش از ۲۳۰ هزار مشترک روستایی بایگانی الکترونیک شده است و از این پس می‌توانند خدمات آب را از طریق این سامانه دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: با انجام این اقدامات الکترونیکی غیر حضوری با وجودیکه ۱۷ درصد مشترکین آب استان را انشعابات روستایی تشکیل می دهد، سهم تماس های غیرحضوری مشترکین به سامانه ۱۵۲۲ بالغ بر ۲۳ درصد کل تماس ها است که نشان از موفق بودن طرح یکپارچه سازی و خدمات غیرحضوری مشترکین در سطح استان دارد.

امینی از دیگر خدمات شبانه روزی شرکت را سامانه ۱۲۲ عنوان کرد و افزود: سامانه ۱۲۲ پل ارتباطی مردم و شرکت های آب و فاضلاب است که به وسیله آن مشترکین می‌توانند حوادث حوزه آب مانند ترکیدگی لوله ها، حادثه در انشعاب آب و اشکال در شبکه توزیع و انتقال و همچنین در حوزه فاضلاب مشکلاتی همچون گرفتگی فاضلاب، فقدان دریچه یا شکستگی خط را به شماره ۱۲۲ گزارش دهند. این مرکز با استفاده از سیستم یکپارچه امدادرسانی در تمام سطح استان امکان رسیدگی هر چه سریع‌تر به مشکلات آب و فاضلاب مشترکان را فراهم ساخته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سامانه ۱۲۲ آبفا استان اصفهان پاسخگوی مشترکان در ۹۸ شهر و۹۴۸ روستا است، افزود: هم اکنون حدود ۵ میلیون نفر در استان از شبکه آبرسانی پایدار برخودار هستند که مشتمل بر دو میلیون و ۳۲۵ هزار و ۸۴۳ آحاد مشترک است، همچنین یک میلیون و ۴۵۰ هزار و ۲۰۳ آحاد مشترک فاضلاب در استان وجود دارد.

انتهای پیام/

هشتگ: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  • منبع : ایرنا

دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد.
  •  نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
 

استفاده از اخبار با ذکر منبع وبگاه خبری قلم مجاز است.

2011 - 2020 ©
Qalam News Agency qalamna.ir . All rights reserved