stat counter
یکشنبه, ۴ آبان , ۱۳۹۹ Sunday, 25 October , 2020

تیتر خبرها

ضرورت توجه و اهمیت پدافند زیستی در استان کردستان استان های همدان و قزوین در حالت آماده باش واکنش زیدان به تصمیم جنجالی داور ال کلاسیکو فیلم “مست عشق” حسن فتحی به کجا رسید؟ رئال مادرید فاتح اولین ال کلاسیکو در دوران کرونا زیدان، مالک نوکمپ آژاکس ۱۳- ونلو ۰/ فوران گل در هلند شاهرود در لیست وضعیت بحرانی کشور آنسو فاتی جوان‌ترین گلزن تاریخ ال‌کلاسیکو شد اعلام وضعیت قرمز زلزله در دو استان‌ قیمت‌های نجومی در بازار گوشی تلفن همراه محسن ابراهیم‌زاده کنسرت می‌دهد ۴۸۳مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی جدول پخش مدرسه تلویزیونی یکشنبه چهارم آبان ۴ کشته در تصادف پراید با سمند کاهش وزن وفشار خون بایک نوشیدنی خوش طعم آخرین جزئیات اعطای وام‌های دانشجویی سردار آزمون مشکوک به ویروس کرونا ۴۲۴ بیماری کرونایی در قزوین بستری هستند جدیدترین قیمت انواع پراید/جدول تمدید قرارداد نجومی ستاره آسیایی تاتنهام اخراج یک افسر پلیس ایلینوی پس از کشتن یک مرد غیر مسلح سیاه‌پوست تغییر شغل یک‌چهارم رستوران‌های پایتخت شناسایی ۴۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در زنجان برنج خارجی از ابتدای امسال چقدر گران شد؟ بخاری تاکسی‌ها به شیوع کرونا کمک می‌کند؟ رادوشوویچ هم از پرسپولیس خواهد رفت؟ سهم ۵۰ تا ۷۰درصدی اجاره‌بها از درآمد خانوارها ماجرای کیسه ضایعاتی که جسد از آن بیرون آمد توقف ساخت‌وساز غیر مجاز یک پتروشیمی در محوطه باستانی نجیرم توقف ساخت‌وساز غیر مجاز یک پتروشیمی در محوطه باستانی نجیرم عکس منتخب هفته – ۲۶ مهرماه تا ۲ آبان‌ماه ۹۹ عکس منتخب هفته – ۲۶ مهرماه تا ۲ آبان‌ماه ۹۹ ارز کالاهای اساسی را تامین کردیم، وزارتخانه‌ها اقدام کنند+ مبالغ پرداختی متخلفان برگشت ارزهای صادراتی همچنان در ابهام!

 • کد خبر : 176991
 • ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۵
1
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان تاکید کرد:

لزوم تهیه اطلس آموزشی دانش آموزان

لزوم تهیه اطلس آموزشی دانش آموزان
قلم/ کردستان- مدیر کل آموزش و پرورش کردستان با تاکید ضرورت تهیه و تدوین اطلس آموزشی گفت: در مدارس و با مشارکت همه عوامل اجرایی و آموزشی باید وضعیت آموزشی و پرورشی دانش آموزان از طریق تعامل با خانواده به صورت مستمر رصد و پیگیری شود.
قلم | qalamna.ir :
به گزارش قلم و به نقل از ادارهاطلاعرسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، رشید قربانی در دومین گفتگوی خود با مدیران مدارس استان که به صورت زنده در بستر شبکه شاد برگزار شد، از زحمات همه مدیران، فرهنگیان و عوامل اجرایی و آموزشی مدارس در پیگیری امور و فرایند یاددهی و یادگیری دانش آموزان تشکر کرد.

وی نشست مدیران مدارس استان در بستر شاد را جلسه ای رسمی عنوان کرد و با تاکید بر ضرورت و الزام شرکت تمامی اعضای حاضر در کانال مدیران در این نشست، از احساس وظیفه و حضور حاضرین در این نشست تشکر کرد و گفت: مدیرانی که شرکت نکرده اند باید دلیل عدم شرکت خود را گزارش کنند.

قربانی با اشاره به جلسات متعدد هفتگی وزارت آموزش و پرورش با استانها و برگزاری این جلسات به شیوه مجازی و ضرورت تعامل و ارتباط بیشتر مجموعه برای پیشبرد امور، گفت: شیوع بیماری کرونا باعث گسترش این گونه جلسات شده و برگزاری نشست های مجازی در طول سال تحصیلی تداوم خواهد داشت.

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه بعد از انقلاب صنعتی و رنسانس تغییر و تحولاتی در علوم و تکنولوژی ایجاد و این تغییرات، هنجارها ، ارزش ها و … را تحت شعاع خود قرار داد، اظهار کرد: با شیوع ویروس منحوس کرونا، تغییراتی در سطح جامعه اتفاق افتاد و به تبع آن نظام تعلیم و تربیت بیشتر تحت شعاع این بیماری قرار گرفت.

وی افزود : از ۸ ماه قبل و با شیوع بیماری کرونا، خیلی از عناصر اجتماعی از جمله فرایند تعلیم و تربیت تحت تاثیر کرونا قرار گرفت و شکل فعالیت مدارس تغییر یافت و آموزش از حضوری به مجازی و تولید محتوای الکترونیکی، آموزش تلویزیونی و … تغییر پیدا کرد.

قربانی با تاکید بر اینکه ما هم متناسب با این تغییرات، باید خودمان را با شرایط جدید تطبیق دهیم ، یکی از ویژگی های انسان را متناسب بودن با محدودیت و موانع و شرایط عنوان کرد و تصریح کرد: انسان این قابلیت و توانایی را دارد که متناسب با شرایط جدید ، خودش را ارتقا داده و تنوع بدهد و برای چالش های پیش روی، راهکار ایجاد کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: سیستم آموزش و پرورش از صدر تا ذیل یکی از دستگاه هایی بود که با حساسیت بالا با موضوع کرونا برخورد کرد و از وزیر محترم تا فرهنگیان دلسوز، همه به نوعی تلاش کردند با ارایه راهکار های لازم از جمله تدوین درس نامه، محتوای آموزشی، آموزش تلویزیونی و… بر این مشکل فایق آیند و در همین راستا، شبکه دانش آموزی شاد طراحی و راه اندازی شد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه در گام اول، راه اندازی این شبکه با مشکلاتی همراه بود، گفت: به تدریج مشکلات سیستم در حال رفع می باشد و نسبت به قبل کیفیت خدمات ارتقا یافته است.

وی با اشاره به عدم قطعیت در مواجهه با ویروس کرونا و نامشخص بودن وضعیت آینده، اظهار داشت: اگر برخورد مسئولانه با این موضوع انجام نشود، قطعاً مشکلات و گرفتاری های زیادی را ایجاد خواهد کرد.

این مسئول، هم چنین با تاکید بر اینکه اگر دست به دست هم ندهیم و مسئولانه عمل نکنیم ، کشور با مشکلات روبرو خواهد شد، تصریح کرد: در صورت عدم توجه به آموزش آینده سازان ، یک عده جماعت کم توان وارد جامعه می شود، چرا که موفقیت و تمدن بشری به انسانهای پر تلاش و توانمند بستگی دارد که در صورت فراهم نشدن بستر لازم با مشکل مواجه می شویم.

قربانی نبوغ دانش آموزان را استعداد ملی دانست و با اشاره به تربیت نیروی انسانی کارآمد و نقش نیروی انسانی به عنوان یک سرمایه ارزشمند در توسعه و پیشرفت کشور، گفت : همه باید با تعصب و حساسیت به این موضوع بپردازیم و از هیچ تلاشی مضایقه نکنیم .

وی با طرح این پرسش که در این موقعیت حساس چه باید کرد، اظهار کرد: بر اساس تصمیم ستاد کرونای استان وضعیت فعالیت مدارس در دو گروه مدارس شهری و روستایی تعیین و با توجه به عدم دسترسی مناطق روستایی به آموزش مجازی و بعضاً تلویزیونی، باید سعی کنیم که دانش آموزان روستایی به آموزش پایدار دست پیدا کنند.

وی سلامت دانش آموزان از نظر روحی و روانی و هم چنین فیزیکی و توجه به ایمنی مدارس را در این فرایند مهم دانست و گفت: در صورتی که در سطح مناطق روستایی مدرسه ای از نظر فیزیکی و ساختمان مشکل دارد تعطیلی آن بهتر از وقوع هر گونه مشکلی است.

قربانی هم چنین در خصوص مدارس شهری نیز گفت : با توجه به وضعیت پیش رو و شواهد، مدارس شهری نیز احتمالا ظرف یک ماه آینده همین وضعیت را خواهند داشت و آموزش دانش آموزان به شکل مجازی خواهد بود و در حالت خوش بینانه، ما فعالیت های مدارس را مثل دو هفته اول بازگشایی تجربه می کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در ادامه بیانات خود و در بخش توصیه های اجرایی، بر عملیاتی شدن موارد ذیل توسط مدیران مدارس استان تاکید کرد:

 • تهیه اطلس آموزشی و تعیین میزان و نحوه دسترسی دانش آموزان به انواع آموزش ها بر اساس فرم های سامانه سناد، و تدوین آن به صورت مرتب، منظم در یک مجلد .
 • فعالیت مستمر مدارس به عنوان حلقه ارتباطی و حضور عوامل اجرایی و آموزشی در مدارس و برقراری ارتباط و تعامل با دانش آموزان، والدین و پیگیری مسایل آموزشی و پرورشی .
 • تقسیم کار در بین عوامل اجرایی و آموزشی مدارس در پیگیری مسایل آموزشی از جمله واگذاری مسئولیت رصد وضعیت درسی تعدادی از دانش آموزان به هر یک از عوامل مدرسه و پایش هفتگی این وضعیت، ارتباط با خانواده ها، انتقال پیام به والدین و مشارکت کلیه عوامل در اجرای برنامه ها .
 • تشکیل منظم جلسات شورای مدرسه و معلمان ، مستند سازی فعالیت ها و تهیه صورتجلسه از اقدامات و …
 • فعالیت و پویا بودن مدارس ، تعامل مستمر مدیران مدارس با معلمان
 • برگزاری جلسات مدیران مدارس در سطح استان و شهرستان ها و مناطق تابعه و تداوم این نشست ها .
 • باعنایت به اینکه در هفته پیوند قرار داریم اهتمام برای برگزاری انتخابات انجمن اولیا و مربیان با استفاده از بستر شاد و فضای مجازی و اهمیت به فعالیت انجمن اولیا و مربیان در طول سال .
 • باعنایت به اختصاص اعتبارات بهداشتی به مدارس ، مراقبت برای هزینه اعتبارات تخصیصی در محل خود .
 • مدیران مدارس روستایی ضمن تلاش، سرعت عمل خود را بالا برده و در ارایه دروس اهتمام نمایند تا در وضعیت فعلی دانش آموزان از نظر درسی عقب نباشند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اقدامات خوب انجام شده در راستای توجه به مسایل معیشتی فرهنگیان در دو سال اخیر و عزم مسولین در این خصوص، با اعلام این خبر که رتبه بندی معلمان به احتمال قوی از اول فروردین ماه ۱۴۰۰ اجرایی خواهد شد، گفت: با اجرا شدن رتبه بندی معلمان تغییر عمده ای در حقوق و مزایای معلمان به ویژه معلمان دوره ابتدایی شکل خواهد گرفت.

هشتگ: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
 • نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد.
 •  نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
 

استفاده از اخبار با ذکر منبع وبگاه خبری قلم مجاز است.

2011 - 2020 ©
Qalam News Agency qalamna.ir . All rights reserved