stat counter
جمعه, ۲۰ تیر , ۱۳۹۹ Friday, 10 July , 2020

تیتر خبرها

افزایش قیمت مسکن در کشورهای اروپایی چند نفر در شهرک‌های صنعتی مشغول به کارند؟ موانع داخلی‌سازی تجهیزات صنعتی تورم چین زیر سه درصد ماند در کشور کمبود ارز نداریم/ عدم نظارت بر بازار، ضعف دولت و مجلس است اعترافات/ خامس رودریگس دورریز ۵۷ میلیارد دلار طلا و نقره در زباله های الکترونیکی! سایه دولت خودمختار شرکت عمران پردیس بر سر مسکن مهر اعتراف دیرهنگام دولت به عقب‌ماندگی بخش مسکن دولت در تلاش ایجاد امنیت پایدار برای توسعه و سرمایه‌گذاری در کردستان است پیروزی ریو اوه با طارمی ​همدان، رتبه دوم برخورداری از راه‌های روستایی در کشور پیشرفت ۶۰ درصدی طرح «ابرار» در استان همدان لزوم ورود هرچه بیشتر اصحاب رسانه در مسیر افزایش آگاهی مردم/در شرایط هشدار هستیم آغاز عملیات اجرایی قطار شهری همدان به زودی/درحال اجرا بودن ۵۰ پروژه ملی در همدان توزیع ۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای ۲۵۶ طرح در شهرستان همدان پلمب ۴ تالار در همدان به دلیل برگزاری مراسم عروسی پیش بینی کاهش زیان انباشته ذوب آهن به ۳۵۱ میلیارد تومان در سال ۹۹ طرح اقدام ملی مسکن و نحوه تامین مالی آن تا یکشنبه نهایی می‌شود طرح “اقدام ملی مسکن” به مردم و اقتصاد ضرر می‌رساند دریافت ماهانه ۱۲ هزار میلیارد تومان مالیات در کشور/سیاست های بخشودگی مالیاتی برگشت ناپذیر است جزییات تازه از مرگ جوان سیاه‌پوست به دست پلیس آمریکا ایجاد مثلت همکاری‌های مشترک در صنعت خودرو مدودف: روسیه باید پاسخ کاری به ناتو بدهد/ روابط بسیار دوستانه‌ای با پوتین دارم پیگرینی سرمربی بتیس شد مشکلات زیدان بیشتر شد عکس روز/ خداحافظ برای همیشه ضرورت توجه به عدالت مالیاتی و تکریم ارباب رجوع دادستان کل سودان: پرونده عمر البشیر به دیوان کیفری بین المللی می‌رود دلار هفته را صعودی تمام کرد  آغاز مجدد طرح پیش‌فروش خودروسازان برای فصل تابستان باجه‌ها به عوارضی آزادراه تهران-شمال برگشتند شانس پیروزی ترامپ در انتخابات ۹۱ درصد است تجار و بازرگانان در خط مقدم جنگ اقتصادی/ تامین منابع ارزی یکی از مشکلات تجار است تاکید ابوالغیط بر توقف هرگونه مداخله نظامی خارجی در لیبی

  • کد خبر : 135503
  • ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۱
3
دکتر حق شناس:

 سرمایه اجتماعی یکی از مولفه های اصلی در پایداری فرهنگی و اجتماعی است

 سرمایه اجتماعی یکی از مولفه های اصلی در پایداری فرهنگی و اجتماعی است
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر در همایش مدیران برتر شهر ارتباطی تهران گفت: سرمایه اجتماعی یکی از مولفه های اصلی در پایداری فرهنگی و اجتماعی است که تعریف مختلفی از آن می شود. اما می توان آن را شبکه ای از روابط اجتماعی هم افزا دانست که مبتنی بر آگاهی و شناخت و اعتماد به تعامل و مشارکت سازنده می انجامد. اگر قرار باشد در شهر مدیران بگونه ای عمل کنند که مردم آگاهی و شناخت لازم به اهداف و برنامه و سیاست های مدیریت شهری را نداشته باشند ،اگر مدیریت شهری بگونه ای عمل کند که مردم اعتماد و همدلی لازم را نداشته باشند ،مردمی که فاقد آگاهی و شناخت و اعتماد لازم هستند طبیعتا تعامل و مشارکت و همراهی لازم را با مدیران شهری نخواهند داشت.
قلم | qalamna.ir :

 امروز شنبه ۹۹/۳/۲۴ همایش مدیران برتر شهر ارتباطی تهران با حضور جمع کثیری از اعضای شورای شهر،شهردار ، شهرداران مناطق ،مدیران حوزه شهری و ارتباطی شهرداری تهران برگزار گردید .

 محمد جواد حق شناس در این همایش با تاکید بر اینکه در برنامه سوم توسعه شهر تهران در حوزه فرهنگی و اجتماعی با رویکرد پایداری ده شاخص کلیدی به تصویب شورای شهر رسیده است گفت:یکی از شاخص های کلیدی ، ارتقای سرمایه اجتماعی مدیریت شهری است.در طول سالها به دلیل تسلط نگاه کالبدی به شهر، آسیب های اجتماعی و فرهنگی بسیاری بروز کرده وبه زیبایی و زیست پذیری شهر آسیب زده است.نگاه انسان محور و مبتنی بر پایداری فرهنگی و اجتماعی یک نیاز و راه حلی برای التیام بحران های اجتماعی و فرهنگی شهر و شرط لازم برای توسعه متوازن و موفق شهر است.

عضو شورای شهر ادامه داد: سرمایه اجتماعی یکی از مولفه های اصلی در پایداری فرهنگی و اجتماعی است که تعریف مختلفی از آن می شود. اما می توان آن را شبکه ای از روابط اجتماعی هم افزا دانست که مبتنی بر آگاهی و شناخت و اعتماد به تعامل و مشارکت سازنده می انجامد. اگر قرار باشد در شهر مدیران بگونه ای عمل کنند که مردم آگاهی و شناخت لازم به اهداف و برنامه و سیاست های مدیریت شهری را نداشته باشند ،اگر مدیریت شهری بگونه ای عمل کند که مردم اعتماد و همدلی لازم را نداشته باشند ،مردمی که فاقد آگاهی و شناخت و اعتماد لازم هستند طبیعتا تعامل و مشارکت و همراهی لازم را با مدیران شهری نخواهند داشت.

حق شناس ادامه داد:مدیران شهری هم باید بتوانند اطلاع رسانی و ایجاد شناخت لازم نسبت به اهداف و برنامه ها و سیاست های خود را در بین مردم را ایجاد کنند و باید بتوانند شفافیت و پاسخگویی مطلوب مردم را از خود نشان دهند .

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی با اشاره به اینکه مدیران شهری برنامه های روشنی برای جذب تعامل و مشارکت و همراهی مردم با مدیریت شهری در همه حوزه ها داشته باشند،افزود:نیاز به انتقال معنا، نیاز به ایجاد آرامش، نیاز به مفاهمه، ایجاد حس تعادل و توازن در محیط و زندگی، درک زیباشناختی و نیاز به زبان و بیان موثر و مستعد انتقال مفاهیم و ایده‌ها از جمله زمینه‌های تحقق این مطلب است.

حق شناس با ذکر این مطلب که سرمایه اجتماعی سرمایه ای است که در انباشت و حفظ آن تک تک کارکنان و و مدیران شهری مسئولیتی ویژه دارند بیان کرد:در این میان اما روابط عمومی شهرداری نقش و مسئولیتی مستقیم و مضاعف دارد. اطلاع رسانی و آگاهی بخشی ، ایجاد شناخت عمیق و پاسخگویی ، حفظ ارتباط با مردم و سازمانها و بخش های مدنی جامعه ، ایفای نقش پل ارتباطی و انتقال نظرات و انتظارات و انتقادات مردم به مسئولان و مدیران فقط بخشی از وظایف روابط عمومی است که باید با جدیت دنبال شود.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: مهم ترین وظایف روابط عمومی یک سازمان با کلید واژه سرمایه اجتماعی تعریف می شود.روابط عمومی ها در سازمانها و از جمله در مدیریت شهری زمانی موفق خواهند بود که بتوانند با ایجاد رابطه ای دو سویه بین مدیران و مردم سرمایه اجتماعی را حفظ و یا ارتقا بخشند. امید است روابط عمومی شهرداری در دوره جدید توجه بیشتری به شاخص های عملیاتی مصوب شورا داشته و برنامه های متناسبی را بر اساس آن تعریف و به اجرا بگذارد.

حق شناس یکی دیگر از شاخص هایی که در برنامه سوم تعریف شده و با نقش روابط عمومی پیوند میخورد، ارتقای دیپلماسی شهری دانست و گفت : در این حوزه نیز امیدوارم روابط عمومی شهرداری بتواند ابتکار عمل و خلاقیت متناسبی از خود نشان دهد.در دنیای امروز کلید واژه های همچون اطلاعات و ارتباطات و افکار عمومی نقشی بسیار جدی دارد. لذا اهمیت جایگاه روابط عمومی سازمانها روز افزون است. به سهم خود از تلاش مدیران و کارکنان حوزه روابط عمومی ها بویژه در مدیریت شهری تشکر می کنم.

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در خاتمه افزود: امیدوارم مدیران ارتباطات و روابط عمومی با برقراری رابطه مؤثر با شهروندان عزیز و کاهش تنش‌ها در محیط کاری بتوانند فرایندی ایجاد کنند که وظایف برنامه ریزی، سازماندهی، هدایت، رهبری و کنترل توسط آن انجام گردد و با ایجاد ارتباطات سالم و مؤثر، تنش‌های موجود در مسیر انجام این وظایف را از بین ببرند و یا لااقل کاهش می‌دهد و بتوانند با ارتباطی موثر جهت هماهنگ کردن و متناسب نمودن خواسته ها و نیازمند های اقشار مختلف جامعه قدم بردارند.

هشتگ: , , , , , , , , , ,

دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد.
  •  نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
 

استفاده از اخبار با ذکر منبع وبگاه خبری قلم مجاز است.

2011 - 2020 ©
Qalam News Agency qalamna.ir . All rights reserved